Novinky

Co pálí aplikátory litých podlah? Máme odpovědi!

Co pálí aplikátory litých podlah? Máme odpovědi!

29. 11. 2017

Minulý měsíc proběhlo setkání podlahářů sdružených v Cechu podlahárov Slovenska na téma „Liate podlahy – EP, PU, štrkový koberec“ v Považské Bystrici. Tým SPOLCHEMIE vedl slovenský distributor pan Benkovič mladší z firmy EPOXY PB z Vysoké při Morave a při prezentaci materiálů řady CHS-EPOXY jsme nasbírali řadu dotazů, které zajímají podlaháře a pokusili jsme se na ně odpovědět. Ty nejzajímavější najdete v tomto článku.

  • Je možná kombinace epoxidů a polyuretanů u podlahovin?

Tomáš Vejškrab, SPOLCHEMIE: Traduje se, že epoxidy není možné kombinovat s polyuretany. Jsou situace, kdy to opravdu nelze kvůli odlišné tepelné roztažnosti materiálů - například na střešním parkovišti může dojít při skladbě polyuretanový podklad a horní epoxidová vrstva k popraskání materiálu.

My ale doporučujeme využít vynikajících vlastností obou materiálů a používat epoxidy jako penetrační vrstvu pod PU stěrku, čímž získáte vynikající ochranu podkladu před chemikáliemi, vlhkostí a dosáhnete extrémně dobré adheze. PU stěrka pak dodá skladbě vynikající pružnost. Tato skladba je vhodná i pro výše zmíněné střešní parkování, kde jsou extrémní nároky nejen na tepelnou odolnost, ale právě také na hydroizolaci.

  • Nabízí epoxidové podlahy barevné možnosti podle RAL vzorníku?

Michal Benkovič, EPOXY PB: Náš materiál EPOSTYL GRANIT v kombinaci se speciálním sypkým plnivem, jež nabízí vzhled „mramoru“, můžeme připravit pro zákazníky až ve 12 barvách. Jiné materiály jsou v takových možnostech omezené.

Průmyslové podlahy z neplněného epoxidového materiálu, hladkého vzhledu, bývají obvykle šedivé. My dokážeme připravit materiál EPOSTYL 521-021 v barvě podle RAL vzorníku, který bude ladit s designem objektu nebo logem klienta, podle jeho požadavků.

Vzorníky materiálů EPOSTYL najdete v provozovnách distributorů Spolchemie.

  • Je možná aplikace epoxidů na podlahové topení?

Michal Benkovič, EPOXY PB: Naprosto doporučujeme! Epoxidová stěrka má stejné nebo lepší tepelné vlastnosti, než jiné podlahové krytiny. Při plánování epoxidové podlahy na je třeba myslet na celkovou skladbu souvrství a použít pro uložení podlahovky stěrku s vysokou pevností. My doporučujeme stěrku na bázi cementem pojených hmot.

  • Dá se omezit žloutnutí designových kamínkových chodníčků?

Tomáš Vejškrab, SPOLCHEMIE: Zareagovali jsme na to, že naši zákazníci vyžadují od kamínkových chodníčků nejen perfektní funkčnost a kvalitu, ale stále rostou jejich designové nároky. Letos jsme připravili a úspěšně odzkoušeli novou variantu materiálu se zvýšenou UV odolností. Podle ohlasů zákazníků našich distributorů bude o CHS-EPODUR STONE UV na jaře velký zájem.

Nenašli jste odpovědi na to, co vás zajímá v oblasti podlahovin, kamenných chodníků, nebo epoxidových nátěrů? Neváhejte se spojit s vaším nejbližším distributorem Stavební Spolchemie v České a Slovenské republice, nebo nám napište dotaz prostřednictvím formuláře dole na stránce.

Zajímavé aplikace podlahovin našeho distributora EPOXY PB najdete ZDE.

Vaše Spolchemie

Máte dotazy


Nemůžete najít hledané informace o naší stavební chemii? Zeptejte se nás prostřednictvím tohoto formuláře. Poslat nám můžete i vaši stížnost, pochvalu, nebo hodnocení našich výrobků nebo služeb.

Osobní údaje poskytnuté v tomto formuláři budou použity pouze k reakci na zaslanou zprávu a dále nebudou nijak uchovávány ani zpracovány.