Novinky

5. Epoxidové podlahy krok za krokem: EP stěrka – EPOSTYL 521-01 – litá, hladká

5. Epoxidové podlahy krok za krokem: EP stěrka – EPOSTYL 521-01 – litá, hladká

20. 7. 2018
  • Příprava podkladu

Viz samostatný technologický postup – ZÁKLADNÍ MECHANICKÁ PŘÍPRAVA PODKLADU.

  • Penetrace

Viz samostatný technologický postup – PENETRACE PODKLADU

Systém se aplikuje na předem připravený a rovný podklad. U litých systémů je obzvlášť potřeba dbát na rovinnost plochy max. 2 mm/2 m. Při větších nerovnostech hrozí vystoupení vyšších míst nad hladinu lité stěrky, čímž je plocha pohledově znehodnocena. Hmota se po důkladné homogenizaci složek A a B rozlije na plochu a rovnoměrně roztáhne zubovou stěrkou – velikost zubu 3 – 4 mm. Ihned po natažení se provede důkladné proježkování povrchu jehlovým válečkem v jednom směru a následně kolmo, aby se ze hmoty uvolnil vzduch vnesený při míchání kompozice.

  • Spotřeba materiálu

Systém se aplikuje s doporučenou spotřebou cca 2,3 – 3,5 kg/m2.

  • Galerie

Příští úterý vás seznámíme s protiskluznou variantou systému pro litou podlahu EPOSTYL 521-01

1. Základní mechanická příprava podkladu                       

2. Penetrace podkladu 3. Oprava a reprofilace povrchu polymerbetonem 4. Finální EP nátěr SADURIT Z1 5. Finální EP stěrka EPOSTYL hladká 6. EP stěrka EPOSTYL strukturovaná, protiskluzná 7. EP stěrka EPOSTYL GRANIT dekorativní
Uvedený návod poskytuje základní informace a postupy, další bližší informace jsou uvedeny v aplikačním listu daného produktu. Vždy je potřeba přihlédnout k situaci na vaší stavbě a technologii přizpůsobit konkrétním podmínkám. Pro další informace nás neváhejte kontaktovat přes náš kontaktní formulář.

Máte dotazy


Nemůžete najít hledané informace o naší stavební chemii? Zeptejte se nás prostřednictvím tohoto formuláře. Poslat nám můžete i vaši stížnost, pochvalu, nebo hodnocení našich výrobků nebo služeb.

Osobní údaje poskytnuté v tomto formuláři budou použity pouze k reakci na zaslanou zprávu a dále nebudou nijak uchovávány ani zpracovány.