Novinky

Kamenný chodník CHS-EPODUR STONE řeší renovaci nevzhledných povrchů v okolí domů do 24 hodin

Kamenný chodník CHS-EPODUR STONE řeší renovaci nevzhledných povrchů v okolí domů do 24 hodin

24.01.2018

Dlažba nebo beton? Zahradní cestičky, příjezdová cesta, stání pro auto, chodník, okolí bazénu, terasy, zahradní posezení… Úpravy ploch v okolí domů se dosud omezovaly jen materiály na bázi cementu, jejichž zvětrávání vede ke ztrátě vzhledu a poškození povrchu. V designu těchto povrchů jste omezeni tvarem a barvou dlaždic. Moderní alternativou, která nabízí řadu výhod, je náš kamenný chodník CHS-EPODUR STONE.

Výhody kamínkového koberce CHS-EPODUR STONE:

DESIGN

 • Přírodní vzhled povrchu „kamínky“, designově perfektně kombinovatelný s nezpevněnými přírodními povrchy – kamenné nášlapy, pražce, kačírky, živé povrchy
 • Nepřeberné množství designového řešení dle vašeho výběru barvy, velikosti, tvaru, struktury kamínků - z čeho můžete vybírat např. ZDE
 • Možnost vytváření ornamentů, barevných prvků, přechodů
 • Přirozený vysoký lesk s možností použití matného topcoatu
FUNKČNOST
 • Extrémně rychlá aplikace, povrchy jsou za 24 hodin plně k užívání
 • Dokonalá prodyšnost – bez kaluží, stojící vody, rychle suchý po dešti
 • Vysoká pružnost, vhodné pro stání aut
 • Nenáročná příprava podkladu, optimální pro rekonstrukce zvětralých betonových povrchů
 • Vysoká odolnost proti počasí a dlouhá životnost
 • Možnost úpravy šikmých ploch a svahů kačírkem bez nutnosti použití rastrů
 • Úprava schodů

Co k vytvoření kamenného koberce potřebujete?
1. Pojivo: dvousložkovou epoxidovou kompozici CHS-EPODUR STONE sl. A +B
2. Plnivo: říční oblázky, mramorové oblázky, barvený písek, mramorová drť a další přírodní kamenné materiály.

Epoxidový systém a široký výběr kamínků najdete u všech našich distributorů. Pokud navštívíte UNI-EKOSPOL v Sokolnici u Brna, můžete si vybrat ze vzorníků nebo přímo z materiálu na místě. Kamínky pro chodníčky v UNI-EKOSPOLu připravují do stavu ideálního pro aplikaci, tedy třídí, perou a vysušují na optimální vlhkost.

Ekologická údržba kamínkového koberce CHS-EPODUR STONE
Kamínkový chodníček není třeba ošetřovat chemicky. Díky vysoké odolnosti proti ušpinění je ideální čistění vodou, případně tlakovou vodou. Chodníček je plně propustný jako „cedník“, takže čistá voda se vsakuje do podkladu.
Epoxidový materiál má vysokou odolnost proti povětrnostním vlivům, ale přirozeně časem dochází k mechanickému obroušení a zmatnění povrchu. V rámci údržby, v časovém rozestupu několika let, doporučujeme přelakovat povrch opět pryskyřicí CHS-EPODUR STONE, lesklou nebo matnou variantou. Významně tím prodloužíte živostnost chodníčku.
Epoxidová pryskyřice sama o sobě je po vytvrzení naprosto inertním materiálem, takže neuvolňuje žádné látky do okolí, tedy ani do podkladu, ani odparem do vzduchu. Jako termosetický materiál je teplem vytvrzována, což znamená, že při vystavení vysoké teplotě na slunci nijak nemění své vlastnosti, netaje, nerozpouští se. Velmi dobře snáší tepelnou roztažnost a chodník se nijak nedeformuje.

Proč se obrátit na distributory SPOLCHEMIE
 • Všichni naši distributoři mají více než 25 let zkušeností práce s epoxidy.
 • Mimo materiálu v balení pro aplikátory i konečné uživatele dostanete poradenství s aplikací a můžete zakoupit nářadí a pomůcky pro práci s epoxidy.
 • Pomůžou vám vybrat materiál přesně de vašich potřeb a poradí s přípravou povrchu před pokládkou kamenného koberce.
 • Doporučí vám přesný poměru pojiva a plniva, aby měl výsledek vaší práce optimální vzhled i vlastnosti.
 • Pracujete s českým materiálem, takže veškerá dokumentace, poradenství jsou srozumitelné a jasné, vycházejí z přímého doporučení výrobce, případné reklamace probíhají bezprostředně.
 • Díky dlouhodobé zkušenosti naši distributoři vědí, jak se materiál bude chovat za rok, za dva, za deset let…a doporučí vám, jak se k epoxidovým povrchům chovat, abyste maximálně prodloužili jejich životnost.


V provozovnách našich distributorů si můžete na vlastní oči prohlédnout povrchy opatřené epoxidovými aplikacemi (lité podlahy, kamínkové chodníčky, nátěry a stěrky) s odstupem několika let.

Podklady pro tento článek poskytl náš distributor pro Moravu UNI-EKOSPOL, u kterého najdete kompletní sortiment podlahovin a nátěrů z produkce SPOLCHEMIE a také vzorky aplikací různých kamínků, které vám pomohou s rozhodnutím.

Vaše Spolchemie

Máte dotazy


Nemůžete najít hledané informace o naší stavební chemii? Zeptejte se nás prostřednictvím tohoto formuláře. Poslat nám můžete i vaši stížnost, pochvalu, nebo hodnocení našich výrobků nebo služeb.

Osobní údaje poskytnuté v tomto formuláři budou použity pouze k reakci na zaslanou zprávu a dále nebudou nijak uchovávány ani zpracovány.