Novinky

Kamenný koberec CHS-EPODUR STONE: sezóna stále trvá

Kamenný koberec CHS-EPODUR STONE: sezóna stále trvá

26.09.2018

Krásné podzimní počasí a úklid zahrady před zimou jsou ideálním obdobím pro úpravu okolí domu. Na položení nových povrchů, jako je například kamenná dlažba nebo čím dál oblíbenější kamínkový koberec, který můžete znát také pod názvem „kamenný chodník“, je pořád ještě čas!

Je vhodný kamenný koberec také pro okolí bazénu, jako podlaha terasy nebo místo dlažby?

Jednoznačně ano! Venkovní použití je všestranné: k úpravě okolí bazénu, chodníků, cestiček, dekorativní povrchy nízkých opěrných zídek v zahradě, stání pro auta a stroje, podlaha terasy, klopené příjezdové cesty a nájezdy do garáže.  I na nepravidelné, složité či neobvyklé tvary je vhodné použít kamenny koberec: na schody, nášlapy a stupně v zahradě.

Ideální pojivo pro kamínkový koberec na schody

Nejen efektní, ale také efektivní, pevný, s extrémně rychlou aplikací - vlastnosti materiálu ze Spolchemie. Žádné řezání dlaždic, svislé spárování nebo opravy vypadaných spárovaček. Hmota se aplikuje jednoduše do bednění, které je možné sundat po 24 hodinách a schody používat. Podle typu schodiště vám naši aplikátoři doporučí případné použití schodové lišty. Kamenny koberec na schody je optimální řešení také pro renovace schodišť, samostatných stupňů a schodnic.

Pokládka koberce z pryskyřice – jaká jsou omezení?

V podstatě jediným omezením pro pokládku kamínkového chodníčku je optimální teplota podkladu mezi 10-25 stupni Celsia, komplikací je déšť nebo vlhkost (intenzivní rosa). Pokud máte zájem kameny koberec pokládat ještě letos, napište nám váš požadavek do formuláře na konci této stránky a my vás budeme co nejrychleji kontaktovat.

Kolik stojí kamenný koberec CHS-EPODUR STONE? Mramorová drť nebo kamínky?  

Cenově se při pokládce kamenného koberce dostanete blízko nebo pod ceny klasických venkovních betonových či keramických dlažeb. Záleží velmi na tom, jaké si vyberete plnivo: mohou to být kamínky různých barev a velikostí, strakatý kačírek nebo mramorová drť v tlumených přírodních či vybraných výrazných (oranžová zelená, modrá, zářivě bílá…) odstínech. Pojivo pro kamenný koberec CHS-EPODUR, které je podstatou složení, musí být pak připraveno v množství, odpovídající rozměrům a požadované tloušťce vrstvy. Jak si připravit podklady pro výpočet ceny a kde o ni požádat se detailně dočtete v našem článku TADY.

mramorová drť

Kamenný chodník - recenze a kvalita

Mnoho firem v České Republice i na Slovensku pracuje s českou pryskyřicí CHS-EPODUR STONE nebo CHS-EPODUR STONE UV. Jedním z nejznámějších dodavatelů našeho špičkového materiálu je například společnost Piedra, jejíž výrobky najdete ve vzorkovně v Praze, ale také v mnoha hobby marketech v Česku i na Slovensku. O tom, jaké vlastnosti poskytuje pojivo pro kamenný koberec ze Spolchemie, se dočtete v našem článku ZDE. Pokud vás zajímají doporučení pro kamenný koberec ve vašem regionu, doporučujeme vám navštívit stránky našich distributorů (adresář najdete ZDE), nebo se podívejte na stránky společnosti Piedra kamenný koberec recenze a TV pořady

Příští týden pro vás chystám srovnávací článek o našich interiérových řešeních: kamínkové podlaze CHS-EPODUR STONE do interiéru a dekorační lité podlaze EPOSTYL GRANIT.

Pro jakékoliv dotazy mi neváhejte napsat do formuláře na konci této stránky.

Váš Tomáš ze Spolchemie

Máte dotazy


Nemůžete najít hledané informace o naší stavební chemii? Zeptejte se nás prostřednictvím tohoto formuláře. Poslat nám můžete i vaši stížnost, pochvalu, nebo hodnocení našich výrobků nebo služeb.

Osobní údaje poskytnuté v tomto formuláři budou použity pouze k reakci na zaslanou zprávu a dále nebudou nijak uchovávány ani zpracovány.